Bank of England Slams Bitcoin, Chwala Stablecoins i CBDCs

Podobnie jak wiele innych banków centralnych na całym świecie, Bank Anglii wciąż myśli o rozwoju swojej własnej cyfrowej waluty.

Nowy gubernator Banku Anglii wygłosił przemówienie, w którym uderzył w Bitcoina, mówiąc, że nie ma to żadnego związku z pieniędzmi.
Gubernator wyraził jednak zainteresowanie stabilnymi monetami i The News Spy cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).
BoE ma jeszcze długą drogę do rozwoju takich technologii, wydaje się – w przeciwieństwie do Chin i Japonii.
Gubernator Banku Anglii uderzył dziś w Bitcoin jako niestandardową metodę płatności, ale powtórzył zainteresowanie banku cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC) i stabilnymi monetami.

Pomimo zainteresowania centralnie planowaną walutą cyfrową, czołowy brytyjski bankier nadal nie ujawnił zbyt wiele na temat tego, czy kraj ten poczynił postępy w rozwoju takiej waluty.

„Oni [krypto-aktywy] nie mają żadnego związku z pieniędzmi“, powiedział Andrew Bailey w dzisiejszym przemówieniu do Brookings Institute. Używając Bitcoin jako przykład, dodał, że krypto-waluty „mogą mieć wartość zewnętrzną“, ale są „bardzo ryzykowne możliwości inwestycyjne“.

Pobierz aplikację Decrypt App.
Pobierz naszą aplikację, aby uzyskać najlepsze wiadomości i funkcje na wyciągnięcie ręki. Bądź pierwszym, który spróbuje rozszyfrować token i wiele więcej.

Bailey, który został szefem Zarządu w marcu, poszedł mówić o stabilnych monetach i jak mogą one okazać się przydatne dla globalnych płatności – podczas gdy aktywa takie jak Bitcoin nie udało się tego zrobić, twierdził.

„Stabilne monety mogłyby oferować pewne użyteczne korzyści. Na przykład, mogłyby one jeszcze bardziej zmniejszyć tarcia w płatnościach, poprzez potencjalne zwiększenie szybkości i obniżenie kosztów płatności (szczególnie jeśli stabilne monety globalne miałyby być ustanowione)“, powiedział w przemówieniu.

Następnie Bailey dodał, że stabilne monety i CBDC mogłyby współistnieć i działać razem, zauważając, że ramy, w których „mogłyby one funkcjonować obok siebie, albo jako odrębne opcje płatności, albo z elementami ekosystemu stabilnych monet, takimi jak portfele, zapewniając konsumentom dostęp do CBDC“, mogłyby być opcją.

Bitcoin
Były gubernator RBI mówi, że Bitcoin ma miejsce w CBDC.

Były gubernator Indyjskiego Banku Rezerw i były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Raghuram Rajan, powiedział w czwartek, że widzi Bitcoina i bank centralny…

Na CBDC, Bailey powiedział, że chociaż mają one potencjał, uruchomienie jednego wymagałoby „starannego rozważenia“ i nie oferuje żadnych wskazówek na temat rozwoju BoE takich aktywów.

Bradley Rice, starszy prawnik regulacyjny w kancelarii Ashurst, powiedział w oświadczeniu przekazanym do Decrypt, że przemówienie gubernatora dalej pozycjonować „Bank i Wielka Brytania na czele rozwoju walut cyfrowych Banku Centralnego“.

„Ostatecznie, nie ma mowy, aby bank centralny lub rząd zrezygnował z kontroli nad polityką pieniężną i swoją walutą rezerwową na rzecz sektora prywatnego, zwłaszcza jeśli nie są one nawet zlokalizowane w Wielkiej Brytanii (lub gdziekolwiek, z pewnymi zdecentralizowanymi systemami)“ – powiedział Rice. „To jest maraton i mamy przed sobą długą drogę do przebycia, ale Bank może być zmuszony do sprintu, jeśli nie dotrzyma kroku“.

Niemniej jednak Bank Anglii jest stosunkowo wolny, jeśli chodzi o rozwój CBDC. Podczas gdy kraje takie jak Chiny i Japonia zdają się wygrywać wyścig o stworzenie cyfrowej waluty fiat, brytyjski bank centralny i Rezerwa Federalna USA przyjmują dużo bardziej ostrożne podejście.